Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 IV 2022 r.

  1. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia swoja obecnością Świętego Triduum Paschalnego i ofiarnością na kwiaty; siostrze Faustynie za wykonanie i dekorację Grobu i Ciemnicy, bratu Dariuszowi, panu organiście Dominikowi, ministrantom i służbie liturgicznej i procesyjnej za przygotowanie i udział w uroczystościach paschalnych. W intencji wszystkich Przyjaciół i Dobroczyńców naszego Klasztoru, Sanktuarium i Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego oraz wszystkich modlących się w naszym kościele została odprawiona dzisiejsza Msza Święta rezurekcyjna.
  2. Kościół podkreśla rolę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przedłużając ją na 8 kolejnych dni (tzw. Oktawa Wielkanocy). Zachęcamy wiernych do uczestnictwa przez te dni we Mszach Świętych.
  3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Tego dnia ofiary składamy na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
  4. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Korzystajmy ze zdrojów łask, jakich Bóg chce hojnie udzielać tego dnia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie o godzinie 15.00. Przygotowujemy się do tego dnia przez 9 – dniową nowennę. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlitwy nowenny.
  6. Prosimy o dalsze wsparcie dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Wadowice, których wspiera nasz Dom Rekolekcyjny. Prosimy przede wszystkim o artykuły żywnościowe
  7. Zapraszamy 19.04 (wtorek) 2022 godz. 18.00 na  Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Prowadzi O dr. Bogdan Kocańda,
  8. Można jeszcze dołączyć do kursu Alpha, który odbywa się w każdą środę o godz. 18.00 W Domu Rekolekcyjnym.