3 Niedziela zwykła – 22 I 2023

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.
 2. W środę 25 I świętem nawrócenia św. Pawła zakończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. We czwartek 26 I w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
 4. W ostatnią środę rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium Wielką Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Przez kolejne 8 tygodni w każdą środę o godz. 8.00 i 18.00 zapraszamy na Msze św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do św. Józefa na kartkach i przekazania ich osobiście, mailem lub pocztą, które będziemy przedstawiać świętemu patronowi przed każdą Mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15. Po odczytaniu wieczorem próśb śpiewamy Godzinki ku czci św. patrona. W najbliższą środę Mszy św. o godz. 8.00 przewodniczyć będzie ks. kan. Stanisław Pitek proboszcz parafii Tłuczań, a o godz. 18.00 ks. kan. Wiesław Widuch proboszcz parafii św. Erazma w Barwałdzie Dolnym – wicedziekan dekanatu Wadowice Południe.
 5. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
 6. Zapraszamy dzisiaj na koncerty kolęd. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca – Wadowice. O godz. 17.00 zapraszamy na koncert chóru A!Niebo z parafii św. Piotra w Wadowicach. W czasie tego koncertu będą zbierane datki na chorą Zosię.
 7. Z kolei za tydzień 29 I z koncertem kolęd na Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi chór „Canticorum Psalite” z Gierałtowic.
 8. Osoby zaangażowane w zbiórkę pieniędzy dla Oliwierka (udało się zebrać całą kwotę na leczenie dziecka) zaangażowały się z kolei w zbiórkę dla chorej Zosi. Najbliższy kiermasz 5 lutego odbędzie się przy naszym klasztorze w Czernej, ale panie proszą o pomoc w pieczeniu ciast także mieszkańców naszego miasta. W sobotę 4 lutego można przynieść upieczone ciasta do naszego domu rekolekcyjnego w godzinach 10.00 -12.00, gdzie zostaną pokrojone i przygotowane na kiermasz w Czernej.
 9. Prosimy o nie pozostawianie samochodów pod okapami dachów ze względu na spadający śnieg i lód.
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 26 I – św. biskupi Tymoteusz i Tytus
 • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów
 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu, Doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa