II Niedziela Wielkiego Postu – 5 III 2023

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
  2. Właściwemu przeżyciu Wielkiego Postu. służą nabożeństwa pasyjne odprawianie w naszym sanktuarium w następującym. porządku: – Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00. – Droga krzyżowa – w piątki o godz. 8.30 i o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W najbliższą środę uroczystościom będą przewodniczyć o godz. 8.00 ks. dr Roman Zapała – proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Śleszowicach, a o godz. 18.00 ks. kan. Jan Figura proboszcz parafii św. Stanisława w Andrychowie.
  4. W środę 8 marca przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych poleciliśmy je Panu Bogu, prosząc dla nich o wszelka pomyślność.
  5. Można już obejrzeć w kinie film pt:. „Opiekun” opowiadający o doświadczeniu działania św. Józefa w życiu współczesnych nam ludzi.
  6. W niedziele 19 III odbędzie przy naszym kościele kiermasz ciast, zabawek i ozdób świątecznych dla chorej Zosi Pająk. Od soboty 18 III można przynosić do domu rekolekcyjnego ciasto na charytatywny kiermasz dla niej w godz. 9.00-13.00.
  7. Szkoła podstawowa nr 4 w Wadowicach rozpoczyna rekrutację: do oddziału przedszkolnego dzieci urodzonych we roku 2017 oraz do klasy 1 dzieci urodzonych w roku 2016. Rekrutacja potrwa do 24 III 2023 r. Aby zapisać dziecko do szkoły należy wypełnić wniosek znajdujący się na stronie internetowej szkoły.
  8. Wspólnota   Effatha zaprasza 6 marca (1 poniedziałek miesiąca ) o godz. 18.00 na Mszę Świętą wotywną do  Ducha Świętego, oraz uwielbienie z modlitwą wstawienniczą. Nabożeństwo  jest  drogą  do  odkrycia  darów i owoców Ducha Świętego we własnym życiu. Jest to również czas, by zawierzyć swe życie Jezusowi.  
  9. Zapraszarównież 7 marca (wtorek) godz. 18.00 na spotkanie ze Słowem Bożym, będzie rozważany List do Rzymian. Spotkanie odbędzie  się w naszym Domu Rekolekcyjnym obok Sanktuarium, poprowadzi je  Maria Miduch – dr judaistyki, mgr teologii i studiów bliskowschodnich
  10. W niedzielę za tydzień – 12 III zapraszamy na Msze św. o godz. 12.30 o beatyfikację Sł. Bożego o. Rudolfa Warzechy. Po Mszy św. Stowarzyszenie Przyjaciół Ojca Rudolfa Warzechy zaprasza na poczęstunek i spotkanie z o. Stanisławem Fudalą nowy postulatorem procesu o. Rudolfa.