IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2023

  1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Właściwemu przeżyciu tego czasu służą nabożeństwa pasyjne odprawianie w naszym sanktuarium w następującym. porządku: – Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00. – Droga krzyżowa – w piątki o godz. 8.30 i o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  2. Jutro w poniedziałek 20 III będziemy przeżywać w naszym sanktuarium, przeniesiony z niedzieli 19 III uroczysty odpust ku czci św. Józefa. Msze św. jak w niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 12.30. Uroczysta suma pod przewodnictwem bp Roberta Chrząszcza o godz 18.00. Zapraszamy.
  3. Dzisiaj odbywa się przy naszym kościele kiermasz ciast, zabawek i ozdób świątecznych dla chorej Zosi Pająk. Prosimy o wsparcie.
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w skarbonce przy wyjściu z kościoła.
  5. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w diecezjalnych obchodach Dnia Świętości Życia, które odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, gdzie o godz. 12.00 celebrować będziemy uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem bp. Jana Zająca. W ramach obchodów diecezjalnych, podobnie jak w parafiach, będzie możliwość uroczystego włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  6. W niedziele za tydzień 26 III przy naszym klasztorze kwestował będą strażacy z OSP Wadowice. Celem zbiórki jest zakup ambulansu dla grupy medycznej działającej przy jednostce, której karetka będzie służyć wszystkim mieszkańcom powiatu i turystom odwiedzającym nasze miasto.
  7. Zapraszamy na rekolekcje sanktuaryjne, które będą miały miejsce w naszym kościele od przyszłej niedzieli 26 III do wtorku 28 III. Głosić je będzie o. Piotr Nyk karmelita bosy z Lublina przeor lubelskiego konwentu i kustosz sanktuarium św. Józefa znajdującego się przy naszym klasztorze.
  8. Za tydzień w czasie każdej Mszy św. pasyjne pieśni śpiewać będzie ukraińsko-polski zespół Kalina.
  9. Zapraszamy 27 marca 2023 r. o godz. 18.00 na  Mszę Świętą  z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
  10. Dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. M. Kolbego w Ponikwi ogłasza rekrutację do bezpłatnego przedszkola i klasy I na rok szkolny 2023/2024. Szczególnie zapraszamy uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z problemami adaptacyjnymi w dużych oddziałach klasowych. Istnieje możliwość zorganizowania nieodpłatnego dowozu z Wadowic. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.