Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata -20 XI 2022 r.

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata, a po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas radosnego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Roraty w naszym karmelitańskim kościele o godz. 18.00.
  2. Dzisiaj w Bazylice przypada odpust Ofiarowania NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  3. Także dzisiaj o godz.14.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji beatyfikacji Sł. Bożego o. Rudolfa Warzechy.
  4. Zapraszamy jutro w poniedziałek 21.11. 2022 r. o godz. 18.00 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
  5. W tym tygodniu wspominamy: – we wtorek 22 listopada – św. Cecylię (†III w.), dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej; – we czwartek 24 XI – św. Andrzeja Dung-Lac prezbitera i jego towarzyszy, męczenników wietnamskich.
  6. Przy furcie klasztornej można składać wypominki za zmarłych. W intencji polecanych zmarłych, do końca listopada, są sprawowane Msze Święte codziennie o godz. 18.00, a także odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion o godz. 17.20.
  7. W najbliższą niedzielę 27 listopada 2022 r. w ramach Spotkań z Muzyka Dawną Wadowickie Centrum Kultury zaprasza do naszego kościoła o godz. 16.00 na „Popołudnie z Bachem”. Wystąpi zespół VADOVIAmente MUSIKAndo. Szczegóły na plakatach.
  8. Na furcie do nabycia Świece Caritasu w cenie 10 zł. Jest także najnowszy numer Głosu Karmelu poświęcony rodzinie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i kalendarze ścienne na przyszły rok.
  9. Gmina Wadowice rozpoczęła projekt przygotowania monografii Wadowic. W związku z tym burmistrz Wadowic zaprasza na spotkanie dotyczące najciekawszych zakamarków historii naszego miasta i tajemnic jego mieszkańców w najbliższy piątek (25.11) do Wadowickiej Biblioteki Publicznej o godz. 18.00. Po nieznanej historii Wadowic oprowadzać będą dr hab. Konrad Meus i dr hab. Tomasz Graff. Jeżeli ktoś z mieszkańców posiada stare i nigdzie niepublikowane fotografie Wadowic bądź stare dokumenty może zabrać je ze sobą na spotkanie.
  10. Barbarzyńskie bombardowania Ukrainy oprócz problemów energetycznych powodują także głód. Prosimy o pomoc żywnościową (żywność suchą, konserwy itp.) dla naszej karmelitańskiej parafii w Kijowie. Składajmy ją w domu rekolekcyjnym.