Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 XI 2021

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dzisiaj w Bazylice przypada odpust Ofiarowania NMP.
  3. Po każdej Mszy św. odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata, a po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  4. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas radosnego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Roraty w naszym karmelitańskim kościele o godz. 18.00.
  5. Na nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30. W ich intencji będziemy się modlić codziennie do końca listopada..
  6. W tym tygodniu wspominamy: – w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej; – we środę 24 XI – św. Andrzej Dung – Lac prezbitera i jego towarzyszy, męczenników wietnamskich.
  7. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 8.30 do 17.00. Spowiadamy także na każdej Mszy św.
  8. Za tydzień po każdej Mszy św. będziemy zbierać datki na operację dla ciężko chorej Moniki.