Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 XI 2023r.

  • Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę Uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje dopełnienie w Chrystusie.
  • Po każdej Mszy św. odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata, a po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas radosnego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Roraty w naszym karmelitańskim kościele o godz. 18.00.
  • W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po mszy św. o godz. 6.00, a o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna. 2 grudnia nabożeństwo pierwszosobotnie rozpoczyna się o godz. 17.00.
  • Na nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach zapraszamy przez cały listopad  na godz. 17.20.  
  • W przyszłą niedziele o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. o rychłą beatyfikacje Sługi Bożego, o. Rudolfa Warzechy. Liturgii przewodniczył będzie o. dr Stanisław Fudala – Prowincjalny Promotor procesu beatyfikacyjnego naszego Współbrata pochodzącego z pobliskich Bachowic.
  • Za tydzień po każdej Mszy św. będziemy zbierać datki na operację ortopedyczną dla  chorego Emilka z Nidku. Akcja charytatywna połączona będzie z kiermaszem ciast. Osoby chcące wesprzeć inicjatywę przez  podarowanie upieczonego ciasta proszone są o dostarczenie wypieków w sobotę, 2 grudnia, do sali przy Domu Rekolekcyjnym od godz. 11.00 do 13.00.