V Niedziela Wielkiego Postu – 3 IV 2022 r.

 1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Właściwemu przeżyciu tego czasu służą nabożeństwa pasyjne odprawianie w naszym sanktuarium w następującym. porządku: – Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00. – Droga krzyżowa – w piątki o godz. 8.30 i o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
 2. Przyszła niedziela – 10 kwietnia, jest już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Podczas każdej Mszy świętej poświęcamy palmy. To także rocznica katastrofy smoleńskiej. Prośmy dla wszystkich ofiar tej tragedii o życie wieczne.
 3. Uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszamy do naszego kościoła w najbliższy piątek 8 IV na godz. 18.00 na Mszę św. Po niej nastąpi błogosławieństwo krzyży i rozesłanie pątników na drogę. Sztab pątniczy EDK będzie do dyspozycji po Mszy św. w Domu Rekolekcyjnym i będzie dystrybuował materiały, które pomogą w przejściu EDK. Więcej informacji na stronie www.edk.org.pl.
 4. Także w piątek 8 kwietnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert pasyjny – 14 Katedr 7 ostatnich słów Jezusa na krzyżu, z udziałem Jerzego Zelnika i kwartetu smyczkowego Baltic Neopolis Ensemble. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w skarbonce przy wyjściu z kościoła.
 6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany w naszym sanktuarium codziennie przed i w czasie każdej Mszy św., a w dni powszednie całodniowy dyżur spowiedzi trwa od godz. 8.30 – 17.00. Apelujemy by nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnia chwilę przed świętami.
 7. Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Cud Guadelupe”, opowiadający o objawieniu MB w Meksyku w 1531 r. Film będzie wyświetlany w dniach 9-24 kwietnia 2022 r. Szczegóły na plakacie.
 8. Zwracamy się z prośba o pomoc w znalezieniu bliźniaka genotypowego dla chorej na białaczkę Kingi Kajfasz. Potrzebne jest badanie, które przeprowadza się na podstawie wymazu z błony śluzowej. Takie badanie będzie możliwe dzisiaj w Domu Rekolekcyjnym. Zapraszamy osoby w przedziale wiekowym 18 – 55 r. życia. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 9. W przyszłą niedzielę mieszkanki DPS-u prowadzonego przez siostry Nazaretanki zapraszają na wielkanocny kiermasz palm, stroików, kartek i innych dekoracji świątecznych wykonanych w ramach terapii zajęciowej. Dochód zostanie przeznaczony na dalszą działalność Domu.
 10. W zawiązku z kryzysem uchodźczym, osoby, które mają możliwości przyjęcia wojennych uchodźców z Ukrainy proszone są o zgłaszanie się na recepcję do Domu Rekolekcyjnego. Aktualnie szukamy miejsca dla 5 rodzin.
 11. Zapraszamy 4 kwietnia o godz. 18.00 na Eucharystię ku czci Ducha Świętego, oraz uwielbienie  w mocy Ducha.
 12. 6 kwietnia 2022 r. Zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha. o godz. 18.00. w domu rekolekcyjny obok naszego Sanktuarium ul. Karmelicka 24