VII Niedziela zwykła – 20 II 2022

  1. We wtorek, 22 lutego, przypada święto katedry świętego Piotra. Kościół obchodzi je już od IV wieku, przypominając w ten sposób rolę Stolicy Piotrowej dla zachowania jedności Kościoła.
  2. W najbliższy poniedziałek 21 lutego – jutro, zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00
  3. W naszym Sanktuarium trwa Wielka Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszach św. nowennowych w każdą środę o godz. 8.00 i 18.00, także do uczestnictwa za pośrednictwem mediów, przez łącze znajdujące się na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do pisania na kartkach próśb i i podziękowań do świętego Józefa, które będziemy odczytywać przed każdą Mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15. W najbliższą środę Mszy św. o godz. 8.00 przewodniczyć będzie ks. kan Zbigniew Bizoń proboszcz parafii św. Jan Chrzciciela w Choczni – dziekan naszego dekanatu, a o godz. 18.00 ks. Rafał Marciak proboszcz parafii św. Marcina w Marcyporębie.
  4. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i innych używek oraz ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
  5. 26 lutego (w najbliższą sobotę) zapraszamy do naszego Sanktuarium na Noc Walki Duchowej o błogosławieństwo dla Polski i pokój na świecie. Ten modlitewny zryw będzie odbywał się jednocześnie w różnych miejscach Polski oraz poza granicami naszej ojczyzny. Zaczynamy o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim i Mszą św. Czuwanie potrwa do godziny 6.00.W programie m. in. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec za Ojczyznę (4 części), Litania do św. Andrzeja Boboli, droga krzyżowa oraz modlitwy do Miłosierdzia Bożego. O godz. 24.00 kościół będzie zamknięty. Chętni mogą pozostać do godzin porannych.