XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 VIII 2021

 1. Od jutra 23 VIII do czwartku 26 VIII 2021 r. w naszym sanktuarium będziemy przeżywać peregrynację obrazu MB Solidarności, która wędruje po naszej Ojczyźnie wraz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i kopią krzyża nowohuckiego. Obraz przybędzie do nas jutro ok. godz. 17.00 i po przywitaniu rozpoczniemy czuwanie. O godz. 18.00 Msza św. Proszę Mężczyzn św. Józefa, by uroczyście wprowadzili obraz do naszej świątyni i poprowadzenie modlitwy przed Mszą św. W wtorek 24 VIII o godz. 17.00 czuwanie przy obrazie prowadzić będzie grupa Modlitwy karmelitańskiej. We środę 25 VIII czuwanie przy obrazie od godz. 16.30 poprowadzi Odnowa w Duchu św. Obraz pożegnamy we czwartek 26 VIII ok. godz. 17.00. Zapraszamy do adoracji obrazu wasz wszystkich o każdej porze dnia. Przez te kilka dni można nawiedzić naszą świątynię i pomodlić się przed obrazem, dziękując szczególnie Matce Bożej za Związek Zawodowy Solidarność i odzyskaną wolność.
 2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych.
 3. W czwartek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni
 4. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia:
 • we wtorek 24. 08 – św. Bartłomieja. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską;
 • w piątek 27. 08 św. Moniki, matki świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna.
 • w sobotę 28. 08 – św. Augustyna, Doktora Kościoła.
 1. Burmistrz Wadowic, Pani Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” oraz sołtys sołectwa Wysoka zapraszają do udziału w Dożynkach Gminnych – Święto Plonów, które odbędą się dnia 29.08.2021r. w miejscowości Wysoka. Msza Święta dożynkowa odbędzie się o godzinie 14:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny w Wysokiej. Po Mszy Świętej odbędzie się przemarsz barwnego korowodu dożynkowego na dalszą część uroczystości, która będzie miała miejsce na Stadionie LKS „Relaks Wysoka”. Dla wszystkich uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji. Szczegóły w gablocie.
 2. W niedzielę za tydzień 29 VIII strażacy OSP z Gorzenia Dolnego przed kościołem będą zbierać datki na nowy samochód strażacki dla swojej jednostki.
 3. Na furcie do nabycia kalendarze na przyszły rok z wizerunkami św. Józefa, także z wizerunkiem świętego Józefa z naszego sanktuarium. Cena kalendarza – 5 zł.
 4. Zapraszamy na modlitwę przed wrześniową uroczystością beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kard Stefana Wyszyńskiego. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie pół godziny przed Mszą św. wieczorną w soboty odmawiamy różaniec w tej intencji.