XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 IX 2021

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość beatyfikacji sł. Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego i służebnicy Bożej Elżbiety Róży Czackiej.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności.
 3. We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Chlubimy się krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa. W nim jest nasze zbawienie, życie i zmartwychwstanie. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i przynajmniej je odkurzyć.
 4. W środę, 15 września, swoje serca kierujemy d Maryi. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża stojąca pod krzyżem na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy krzyżu Jezusa Chrystusa jako znaku naszego zbawienia.
 5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
 6. W sobotę, 18 września, obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej i Polski.
 7. Dzisiaj w kruchcie kościoła przedstawiciele Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w Wadowicach będą sprzedawać książki o służebnicy Bożej Kunegundzie Siwiec. Dochód zostanie przeznaczony na koszty procesu beatyfikacyjnego tej świętej osoby.
 8. W przyszła niedzielę z kolei p. Wanda Bigaj także członkini Święckiego Zakonu karmelitańskiego z Czernej będzie rozprowadzała swoje książki i tomiki poezji. Cały dochód zostanie przeznaczony na nasze misje karmelitańskie w Afryce.
 9. 25 IX 2021 w sobotę wspólnota Odnowy w Duchu św. działająca przy naszym klasztorze organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy na Jasnej Górze. Program czuwania jest dostępny na stronie odnowa.org. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu dolnego przy Karmelu. Powrót około północy koszt 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy na furcie.
 10. Na furcie do nabycia kalendarze na przyszły rok z wizerunkami św. Józefa. Cena kalendarza – 5 zł.
 11. Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zapraszają na koncert Chóru Chłopięcego Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w najbliższy czwartek 16 września o godz. 18:30 w Sali Teatralnej Domu Katolickiego w Wadowicach. Bezpłatne bilety do odebrania w Kasach Muzeum.