XXV Niedziela Zwykła – 24 IX 2023

  • W domu rekolekcyjnym, obok klasztoru rozpoczęła się w ubiegłą środę kolejna edycja kursu Alpha, dla pogębienia i ożywienia wiary. Cotygodniowe spotkania w środy, o godz. 18.00. Można jeszcze dołączyć do spotkań. Kurs jest bezpłatny.
  • Za tydzień, w niedzielę 1 października,  wspominamy w liturgii św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Święta  z Lisieux jest patronką misji i Doktorem Kościoła Powszechnego. W tym roku obchodzimy 150 rocznicę Jej urodzin. Umierając w młodym wieku była przekonana, że jej misja dopiero się rozpoczyna. Symbolem Jej obecności wśród nas są roże poświęcone na każdej mszy św. w dzień jej święta. Sama powiedziała, że bedzie wypraszać dla nas deszcz róż, tzn. obfitość Bożych łask. W  kruchcie naszego kościoła będzie można zaopatrzyć się w róże, które zostaną poświęcona w czasie mszy św. Złożone przy tym  ofiary przeznaczone bedą na pokrycie kosztów procesu beatyfikacyjnego Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec.   Do owocnego przeżycia wspomnianej uroczystości przygotuje nas Triduum, rozpoczynające się w czwartek, 28 września mszą św. o godz. 18.00.
  • W piątek 29 września obchodzimy Święto Archaniołów: Michała, Gabriela I Rafała.
  • Miesiąc październik poświęcony jest modlitwie różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe przed mszą św. wieczorną o godz. 17.30.
  • Armia Pomocy Dzieciom  wraz z rodzicami Bartka Bałysa z Bachowic zapraszają w dniu dzisiejszym na kiermasz ciast  przy naszym klasztorze po każdej Mszy św. Zebrane środki przeznaczone będą na operację odbudowy ucha, przywracającą słuch. Zachęcamy do zatrzymania się przy stoisku z ciastem.
  • Przy furcie klasztornej jest do nabycia najnowszy numer pisma o duchowości karmelitańskiej Głos Karmelu. Najnowszy numer tego półrocznika poświęcony jest chrześcijańskiej nadziei.