XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 X 2022

  1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30, jak i codziennie przez cały październik na nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest sprawdzoną szkołą świętości. Bierzmy w nich liczny udział. Na prośbę naszego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego pierwszy z „dziesiątków” będziemy ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi w intencji naszej Ojczyzny
  2. W piątek, 14 października, obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli i wychowawców.
  3. W sobotę, 15 października, będziemy obchodzić Uroczystość św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, Reformatorki Zakonu Karmelitańskiego. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 18.00. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
  4. W niedzielę, 16 października przypada kolejna rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
  5. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej lub do skarbonki na końcu kościoła, można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia będą ofiarowane Msze święte przez cały listopad o godz. 18.00 oraz modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną.
  6. Na furcie do nabycia nowy numer „Głosu Karmelu” poświęcony tematycznie rodzinie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  7. Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat, które chcą poznawać Boga w Szkole Modlitwy Karmelitańskiej dla Dzieci. Więcej informacji na plakatach.
  8. Zapraszamy na koncert p. Lidii Jazgar dedykowany Ojcu św. Janowi Pawłowi II w rocznice jego wyboru na stolicę Piotrową. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę 15 X 2022 r. o godz. 19.00.