XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 X 2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Dzisiaj przybył do nas o. Paweł Bęben odpowiedzialny za biuro misyjne naszej prowincji, który będzie dzisiaj głosił kazania misyjne na każdej Mszy św.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe jeszcze do końca października w niedziele i w dni powszednie o godz. 17.30
  3. We piątek w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  4. Zbliża się listopad– miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia będą ofiarowane Msze święte o godz. 18.00 oraz modlitwa różańcową przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.20 z wyczytywaniem imion.
  5. Do nabycia na furcie nowy numer półrocznika „Głos Karmelu”. Cena 14 zł.
  6. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W ten dzień we wtorek 1 listopada Msze św. jak w niedziele.
  7. 11 XI 2022 r. w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jak co roku odbędzie się Uroczysta Msza św. z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem prezydenta i członków rządu. W tym roku ta uroczystość będzie miała karmelitański akcent. Podczas Eucharystii zostaną przekazane przez kustosza klasztoru w Czernej, relikwie o. Rafała Kalinowskiego kustoszowi Świątyni Opatrzności Bożej. Organizujemy wyjazd do Warszawy na tę uroczystość. Chętnych zapraszamy na furtę.
  8. W przyszłą niedzielę 30 X 2022 r. w godzinach 9.50-11.00 odbędzie się VI Bieg Wadowicki. Trasa biegu prowadzi przez Zawadkę i Chocznię. W związku z tym, o czym informują organizatorzy, mogą wystąpić utrudnienia na drodze w w tym czasie.