XXX Niedziela Zwykła – 29 X 2023r.

  • Dzisiaj, w ostatnią niedziele października – miesiąca misyjnego, gościmy o. Piotra Frosztęge, karmelitę bosego z Białorusi, który na wszystkich mszach św. głosi Słowo Boże, dzieląc się z nami doświadczeniami duszpasterskimi z posługi duszpasterskiej na Wschodzie. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia finansowego dla karmelitów bosych pracujących apostolsko i misyjnie na Białorusi.
  • W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium jak w niedzielę. Procesja na cmentarzu parafialnym rozpoczyna się o godz. 14.00. Po procesji zostanie odprawiona msza św.
  • W czwartek, 2 listopada, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dzień powszedni. Po Mszy św. o godz. 8.00 procesja po kościele  z modlitwami w intencji zmarłych.  Wierni, którzy w tym dniu nawiedzą pobożnie kościół, kaplicę lub cmentarz, mogą uzyskać odpust zupełny  za dusze w czyśćcu cierpiące. Także w dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych można uzyskać odpust  zupełny, a w pozostałe dni listopada –  cząstkowy.
  • W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy  o naszych zmarłych, zwłaszcza w modlitwie Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami naszych zmarłych. W ich intencji, przez cały listopad, będą odprawiane Msze święte o godz. 18.00, a także odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion,  codziennie przez cały listopad, o godz. 17.20.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, 3 listopada, adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • 4 listopada w  I-wszą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne i nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy o godzinie 17.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacją tajemnicy różańca św., następnie różaniec fatimski.  O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim około godz. 20.00. W trakcie czuwania błogosławieństwo indywidualne Najświętszym  Sakramentem .
  • W niedziele, 5 listopada o godz. 15.30 w naszym kościele będzie miał miejsce koncert muzyki dawnej, inspirowanej motywami religijnymi. W programie utwory Bacha, Vivaldiego i Haendla. Wstęp wolny. Bliższe informacje na plakacie przy wejściu.
  • Gmina Wadowice organizuje bezpłatny wyjazd na pogrzeb śp. Wandy Półtawskiej. Autobus wyjedzie spod Wadowickiej Bazyliki we wtorek 31 października o godz. 10.30. Chętne osoby mogą zapisywać się w poniedziałek do godz. 12.00 pod numerem telefonu, który wywieszony jest w gablocie, w kruchcie naszego kościoła    ( 518 834 852).