XXXII Niedziela Zwykła – 12 XI 2023

  • W dzisiejszą niedziele Hospicjum Domowe Królowej Apostołów z Wiśniowej organizuje przy naszym kościele akcję charytatywną na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego, które będzie obejmować opieką pacjentów  m. in.  z terenu gminy Wadowice. Możliwość wsparcia po każdej mszy św.
  • W poniedziałek, 20 listopada przypada wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, obchodzone w naszym sanktuarium jako uroczystość odpustowa. W kościele porządek jak w dni powszednie, przy czym o 8.00 i o 18.00  msze św. z kazaniem  odpustowym.  To również trzeci poniedziałek miesiąca – po mszy o 18.00 modlitwa o uzdrowienie.  Tradycyjnie odpust św. Rafała Kalinowskiego poprzedzony jest trzydniowym  przygotowaniem: w piątek, sobotę i w niedzielę – msze św. z tematycznym kazaniem o godz. 18.00.
  • We wtorek, 14 listopada obchodzimy w naszej Rodzinie Zakonnej  Święto wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego, a dzień później wspomnienie Wszystkich Zmarłych Naszego Zakonu.
  • Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych. Msze św. wypominkowe odprawiane są o godz. 18.00, a o godz. 17.20 – różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych polecanych w zaduszkach w naszym kościele.  Kartki wypominkowe można składać przy furcie klasztornej. Przypominamy o darze odpustów, które w tym czasie możemy uzyskać I ofiarować je za zmarłych.
  • W następną niedzielę, 19 listopada świętujemy Uroczystość Odpustową w wadowickiej Bazylice, z okazji święta patronalnego naszej Bazyliki i parafii – Ofiarowania  NMP. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 12.00.