XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 XI 2022

  1. Wspólnota Effatha zaprasza jutro 7 listopada w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 na Eucharystię ku czci Ducha Świętego, oraz uwielbienie z modlitwą wstawienniczą. Nabożeństwo  jest  drogą  do  odkrycia  darów i owoców Ducha Świętego we własnym życiu. Jest to również czas, by zawierzyć swe życie Jezusowi.
  2.  We środę 9 listopada przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego.
  3. W piątek 11 listopada obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszej Ojczyźnie i tych, którzy oddali swoje życie za jej niepodległość. Na Uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 w Warszawie w świątyni Opatrzności Bożej zostaną przekazane przez kustosza naszego klasztoru w Czernej relikwie św. Rafała Kalinowskiego kustoszowi Świątyni Opatrzności. W tym dniu nie będzie dyżuru spowiedzi. Dla umożliwienia pełnego przeżywania wzniosłej radości przypadającego w piątek 11 XI 2022 r w naszej Ojczyźnie Święta Niepodległości, arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski udziela w tym dniu dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.
  4. W przyszłą niedzielę 13 listopada obchodzimy w liturgii Uroczystość św. Rafała Kalinowskiego. Zapraszamy w tym dniu na uroczystą Mszę św. o godz. 11.00. Uroczystość poprzedzi Triduum. Od czwartku 10 listopada do soboty 12 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia Triduum.
  5. Także w przyszłą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
  6. Przy furcie klasztornej można składać wypominki za zmarłych. W intencji polecanych zmarłych, przez cały listopad, są sprawowane Msze Święte codziennie o godz. 18.00, a także odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion o godz. 17.20.
  7. W tym tygodniu patronują nam – 10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku. – 11 XI – św. Marcin z Tours, biskup, który zasłynął z gorliwości pasterskiej i praktykowania miłosierdzia chrześcijańskiego. – 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik, który swoją gorliwą pracę misyjną przypłacił śmiercią męczeńską w Witebsku 12 XI 1623 roku.