12 Niedziela Zwykła – 19 VI 2022 r.

  1. Przez cały czerwiec codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na procesję w oktawie Bożego Ciała po naszym klasztornym parku.
  3. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, szczególnie za obywateli Ukrainy, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy wśród innych narodów.
  4. Wspólnota Effatha zaprasza także jutro 20.06 2022- o godz. 18.00  na Mszę Świętą z  modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, którą poprowadzi o. dr Bogdan Kocańdą z Rychwałdu
  5. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Módlmy się w ich intencji, aby żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  6. Także w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesiona z piątku 24 VI ze względu na Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa.
  7. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. 24 czerwca br. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej odczytamy akt poświęcenia się Sercu Jezusa i Sercu Maryi uznając Chrystusa Królem swego serca. Wydarzeniu błogosławią Ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga oraz Ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk.
  9. W niedziele za tydzień 26 VI 2022 r. w wadowickiej Bazylice rozpocznie się Papieski Festiwal Organowy, który potrwa przez 4 niedziele. W pierwszym koncercie w niedzielę za tydzień o godz. 16.00 wystąpi chór żeński Cantates Angelicum, a na organach zagra prof. Dariusz Bąkowski-Kois z AM w Krakowie. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy
  10. W sobotę 23 lipca 2022 r. organizujemy wyjazd do sanktuarium MB do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autokarem o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy na furcie. Serdecznie zapraszamy.