Niedziela Trójcy Przenajświętszej 12 VI 2022 r.

  1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  2. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Msze Święte w tym dniu w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. Wadowicka procesja rozpocznie się Mszą Świętą w parafii św. Piotra o godz. 8.30, a następnie przejdziemy w procesji do 4 ołtarzy. W naszym sanktuarium zewnętrzną uroczystość Bożego Ciała będziemy obchodzić w niedziele, 19 czerwca. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Prosimy o czynny udział w procesji tak w samo Boże Ciało w mieście jak i u nas w niedzielę, zwłaszcza osoby noszące feretrony i baldachim. Dzieci zapraszamy do niesienia poduszek i sypania kwiatów. Z racji procesji  Msza Święta z godz. 12.30 rozpocznie się około godz. 12.45.
  3. . W najbliższy piątek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu
  4. . Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym sanktuarium codziennie o godz. 17.30.
  5. W sobotę 23 lipca 2022 r. organizujemy wyjazd do sanktuarium MB do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autokarem o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy na furcie. Serdecznie zapraszamy.
  6. Prosimy o dalsze wsparcie dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Wadowice, których wspiera nasz Dom Rekolekcyjny. Prosimy przede wszystkim o artykuły żywnościowe.

W tym tygodniu patronują nam:

– W poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy, kapłan franciszkański   doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– We środę, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– W piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski, zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.