XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 VIII 2022

  1. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przez którą Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Jutro także z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  2. Jutro przypada także102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. W ten dzień przeżywamy święto Wojska Polskiego.
  3. Świecki Zakon Karmelitów Bosych organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie – 21/22 sierpnia. Koszt 45 zł. Wyjazd 21 sierpnia o godz. 16.00. Zapisy na furcie klasztornej.
  4. Od 19 sierpnia będzie można zobaczyć w polskich kinach film fabularny: Notre-Dame płonie. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy i bezcennych relikwii chrześcijaństwa. To także opowieść o sile wiary i modlitwy oraz o poświęceniu dla ratowania chrześcijańskich wartości.
  5. Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach, filia w Myślenicach ogłasza nabór na studia na kierunkach: ekonomia, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika oraz praca socjalna. Zapisy w siedzibie filii w Myślenicach ul. Piłsudskiego 14.
  6. W tym tygodniu patronują nam: – we środę 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem; – w sobotę 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”; – w niedzielę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.