XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 VIII 2022

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. W miesiącu sierpniu Kościół z Polsce wzywa nas do abstynencji od alkoholu i innych używek.
  3. W tym tygodniu patronują nam: W poniedziałek 8 sierpnia św. Dominik założyciel zakonu dominikańskiego, we wtorek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof; we środę 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik; we czwartek 11 sierpnia św. Klara, dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek; w niedzielę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.
  4. Organizujemy w najbliższy wtorek 9 VIII wyjazd do Oświęcimia na Mszę św. i czuwanie w rocznice śmierci św. Edyty Stein. Wyjazd 13.50. Koszt 25 zł. Zapisy na furcie.
  5. Świecki Zakon Karmelitów Bosych organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie – 21/22 sierpnia. Koszt 25 zł. Wyjazd 21 sierpnia o godz. 16.00. Zapisy na furcie klasztornej.
  6. Ogłoszenie szpitala w Wadowicach. Szpital w Wadowicach informuje, że w związku z pracami budowlanymi czasowo wstrzymana zostaje działalność Odcinka Położniczego oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków. Oznacza to, że w Szpitalu w Wadowicach w tym czasie nie będą odbywać się porody oraz przyjęcia na Odcinek Patologii Ciąży. Oddziały zostały zamknięte do 30.08.2022 r. Kobiety ciężarne prosimy o kierowanie się do sąsiednich Szpitali. Listę placówek oraz dane kontaktowe znajdziecie stronie internetowej Szpitala