V Niedziela zwykła – 6 II 2022

  1. W naszym Sanktuarium trwa Wielka Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszach św. nowennowych w każdą środę o godz. 8.00 i 18.00, także do uczestnictwa za pośrednictwem mediów, przez łącze znajdujące się na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do pisania na kartkach próśb i i podziękowań do świętego Józefa, które będziemy odczytywać przed każdą Mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15. W najbliższą środę Mszy św. o godz. 8.00 przewodniczyć będzie o. Paweł Hańczak OCD – przeor klasztoru w Czernej i kustosz sanktuarium MB Szkaplerznej, a o godz. 18.00 ks. Jerzy Skórkiewicz proboszcz parafii NSPJ w Bachowicach
  1. W piątek, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. W szczególny sposób w ten dzień polecajmy w modlitwie naszych chorych. Msze św. z sakramentem namaszczenia chorych w naszym kościele o godz. 8.00 i o godz. 18.00.
  2. We czwartek 10 lutego wspominamy św. Scholastyke, dziewicę, siostrę św. Benedykta z Nursji we Włoszech. Żyła na przełomie V i VI wieku.
  3. Wspólnota  Effatha  zaprasza jutro 7 lutego na Eucharystię ku czci Ducha Świętego, oraz uwielbienie, rozpoczynamy o godz. 18.00.  Nabożeństwo jest drogą do odkrycia darów i owoców Ducha Świętego we własnym życiu. Jest to również czas, by zawierzyć swe życie Jezusowi.
  4. Miejski Ośrodek pomocy Społecznej w Wadowicach zaprasza mieszkańców do korzystania z usługi bezpłatnego transportu – „od drzwi do drzwi”. Bus przeznaczony jest dla osób mających problem z chodzeniem oraz osób poruszających si,e na wózkach inwalidzkich. Szczegóły usługi i nr telefonu dyspozytora przejazdu są dostępne na stronie MOPS-u i Urzędu Miasta.