IV Niedziela zwykła – 30 I 2022

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Obecnie na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. We środę 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, które przenosi nas ponownie w klimat Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu w godzinach 6.00, 7.00, 8.00, 18.00 z dodatkowa Mszą św. o godz. 9.30. Poświęcenie świec na każdej Mszy św.
  3. Święto Ofiarowania Pańskiego to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
  4. W naszym Sanktuarium trwa Wielka Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Przez kolejne tygodnie w każdą środę o godz. 8.00 i 18.00 zapraszamy na Msze św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do świętego Józefa na kartkach i przekazania ich osobiście, mailem lub pocztą, które będziemy przedstawiać świętemu patronowi przed każdą Mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15. Następnie odmówiona zostanie litania do św. Józefa, a po południu odśpiewane Godzinki ku czci św. patrona. W najbliższą środę Mszy św. o godz. 8.00 przewodniczyć będzie o. Piotr Nyk OCD– kustosz sanktuarium św. Józefa w Lublinie, a o godz. 18.00 ks. kan Zdzisław Targosz proboszcz parafii św. Aleksego w Ponikwi.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  6. 5 lutego,w  I-szą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczynamy o godzinie 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, medytacją tajemnicy różańca św., następnie różaniec fatimski.  O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim około godz. 20.00. W trakcie czuwania błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem uczestników czuwania .
  7. W tym tygodniu patronują nam:
  • 31 I – św. Jan Bosko, włoski kapłan, założyciel salezjanów patron młodzieży
  • 3 II – św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii, męczennik IV wieku
  • 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica