7 Niedziela zwykła – 19 II 2023

  1. W najbliższą środę – 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte według porządku powszedniego. Na znak rozpoczęcia okresu nawrócenia i pokuty na każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Posypanie głów popiołem na każdej Mszy św.
  2. We Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. roku życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
  3. W ten dzień przypada także dziewięciośrodowa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W tym dniu uroczystościom o godzinie 8.00 i 18.00 będą przewodniczyć Księża Pallotyni z „Kopca”. Przed Mszą Świętą poranną i wieczorną, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15, będą odczytywane prośby i podziękowania do św. Józefa, a po południu odśpiewane Godzinki ku czci św. Patrona.
  4. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą również nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami): – Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00. – Droga krzyżowa – w piątki o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  5. Od 24 II 2023 r. w kinach będzie można zobaczyć film pt.: „Opiekun”. To historia współczesnych nam ludzi, w których życie wkracza św. Józef. To polska produkcja ze znanymi i znakomitymi aktorami. Wg zapewnień twórców film będzie niezwykłym przeżyciem duchowym wprowadzającym nas w czas Wielkiego Postu.
  6. Zapraszamy 20 lutego. 2023 (III poniedziałek miesiąca) o godz. 18.00 na  Mszę Świętą  z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.