6 Niedziela zwykła – 12 II 2023

1. Wspominamy pojutrze św. Walentego, patrona zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej. Także pojutrze przypada liturgiczne wspomnienie św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

2. W naszym Sanktuarium trwa Wielka Nowenna przed Uroczystością św. Józefa. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszach św. nowennowych w każdą środę o godz. 8.00 i 18.00, także do uczestnictwa za pośrednictwem mediów, przez łącze znajdujące się na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do pisania na kartkach próśb i i podziękowań do świętego Józefa, które będziemy odczytywać przed każdą Mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15. W najbliższą środę Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 przewodniczyć będzie o. Piotr Nyk-karmelita bosy, kustosz sanktuarium św. Józefa w Lublinie.

3. Zapraszamy wszystkich katolickich singli 30+ na spotkanie „Bal na Głębi” w Izdebniku w dniu 18 II 2023 r. Katolickie single to osoby samotne, wierzące, nie mające żadnych przeszkód do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w kościele. Impreza jest okazją spotkania kogoś kierującymi się w życiu wartościami chrześcijańskimi. Początek Mszą św. w sanktuarium Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 17.00, następnie przejazd do Izdebnika do ośrodka Villa Love. Koszt spotkania 250 zł. Zapisy tel. 665-248-841, lub balnaglebi@gmail.com

4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach 8-18 lipca 2023 r. W programie Padwa, Loreto, San Giovani Rotondo, Neapol, Pompeje, Rzym, Watykan. Odjazd autokaru przy naszym klasztorze. Więcej informacji na plakacie, a szczegółowy program w zakrystii.

5. Zapraszamy 20 lutego. 2023 (III poniedziałek miesiąca) o godz. 18.00 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

6. W kruchcie kościoła czasopismo parafii Ofiarowania NMP – „Bazylika”.

7. Przy furcie w naczyniu znajduje się woda święcona. Można sobie zabierać w razie potrzeby.

8. W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny poleca przeprowadzenie w niedzielę 12 lutego br. w Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel.