Boże Narodzenie – 25 XII 2022

  1. Jutro przypada Święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu będzie tradycyjnie czytany list rektora UJPII w Krakowie i zbierane ofiary tę na uczelnię.
  2. We wtorek, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas każdej Mszy św.
  3. We środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków, męczenników. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  4. W piątek, 30 grudnia, obchodzimy uroczystość św. Rodziny.
  5. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). O północy Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku.
  6. W niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. W tym dniu błogosławimy dzieci.
  7. Zapraszamy na Małopolskie Kolędowanie – oratorium „Betlejemska Gwiazda nad Tatrami” do parafii św. Piotra w Wadowicach dnia 27 grudnia na godz. 19.00. Wykonawcami będą soliści, chór i orkiestra filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.
  8. Prosimy wciąż o pomoc żywnościową (żywność suchą, konserwy itp.) dla naszej karmelitańskiej parafii w Kijowie na Ukrainie. Potrzebne są też śpiwory, ciepłe koce, środki czystości i chemia gospodarcza. Składajmy to wszystko w domu rekolekcyjnym.