IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 XII 2022

 1. To już ostatnia – 4 niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które są odprawiane codziennie o godz. 18.00. W sobotę 24 XII Msza św. roratna o godz. 8.00 i zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus z rozdaniem dzieciom nagród.
 2. Spowiedź w naszym sanktuarium od poniedziałku do czwartku w godz. 6.00 – 18.00. Osoby o przytępionym słuchu i mające problemy z uklęknięciem przy konfesjonale będziemy spowiadać w rozmównicy przy furcie.
 3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia Spowiedź będzie trwała jedynie do godziny 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Przeżyjmy godnie to spotkanie modląc się wspólnie (także za bliskich zmarłych), słuchając Bożego Słowa, łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy.
 4. Pasterka w naszym sanktuarium o godz. 24.00 Zostanie odprawiona w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Wierni, którzy przyjmą podczas Pasterki Komunię świętą, mogą w dzień Bożego Narodzenia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.
 5. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 6. W Poniedziałek 26 XII przypada Święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu będzie tradycyjnie czytany list rektora UJPII w Krakowie i zbierane ofiary tę na uczelnię.
 7. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas, sianko na wigilijny stół oraz opłatki wigilijne.
 8. Mini-Zoo z Inwałdu wraz z firmą Manila zapraszają na darmowe wycieczki świąteczną kolejką w dniu 21 XII (środa) w godz. 16.00-18.00. Kolejka startuje z Rynku. Św. Mikołaj wraz ze świtą pakują już słodkie upominki i zapraszają na wycieczkę świąteczną kolejką.
 9. Jutro o godz. 18.00 w 3 poniedziałek miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.
 10. Prosimy o pomoc żywnościową (żywność suchą, konserwy itp.) dla naszej karmelitańskiej parafii w Kijowie. Potrzebne są też śpiwory, ciepłe koce, środki czystości i chemia gospodarcza. Składajmy to wszystko w domu rekolekcyjnym.
 11. Szkoła podstawowa nr 4 w Wadowicach przez cały Adwent organizuje akcję „Paczuszka dla maluszka”. Przy ołtarzu MB znajduje się choinka z bombkami informującymi o akcji. Można bombkę wziąć i w zamian przynieść pod choinkę paczuszkę z rzeczami wyszczególnionymi na bombce. Trafią one do DPS-u Nazaretanek w Wadowicach i naszej karmelitańskiej parafii w Kijowie.
 12. Burmistrz Wadowic zaprasza dzisiaj na rynek na imprezę charytatywną – Wigilia u Wojtyłów, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego Oliwierka.