II Niedziela Adwentu – 10 XII 2023

  • Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Pamiętajmy o adwentowej spowiedzi i nie odkładajmy sakramentalnego pojednania z Bogiem na ostatnie dni Adwentu. Tym bardziej, że  Wigilia przypada w tym roku na niedzielę, która jest jednocześnie 4 niedzielą Adwentu. Mszy św. niedzielnej o godz. 18.00 tego dnia nie będzie, a kościół od godz. 14.oo będzie zamknięty ze względu na niezbędne przygotowania do Pasterki i Bożego Narodzenia. Po południu nie spowiadamy.
  • W czwartek, 14 grudnia obchodzimy w Zakonie Karmelitańskim Uroczystość św. Jana od Krzyża – reformatora naszej Rodziny Zakonnej i jednego z największych teologów oraz mistyków Kościoła Powszechnego. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.00.
  • W sobotę, 16 grudnia, rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, przygotowująca nas na Uroczystość Bożego Narodzenia. Będzie odprawiana po mszach św. roratnich, a w niedzielę –  po mszy św. o godz. 11.00.
  • Zachęcamy wszystkich, do udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę rano o 6.00.
  • Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas  oraz opłatki wigilijne.
  • W przyszła niedzielę -17 grudnia – mieszkanki DPS prowadzonego przez Siostry Nazaretanki, organizują kiermasz świąteczny. Do nabycia są ozdoby, stroiki i kartki wykonane w ramach terapii zajęciowej dziewcząt. Cały dochód jest przeznaczony na potrzeby DPS-u, szczególnie  na zakup materiałów do terapii.
  • Szkoła podstawowa nr 4 w Wadowicach przez cały Adwent organizuje akcję „Pieluszka dla maluszka”.  Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek nowonarodzonych maluchów oraz instytucji, które się nimi opiekują. Przy ołtarzu MB znajduje się choinka z bombkami informującymi o akcji.  Każdy, kto zechce pomóc, zabiera taką bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do samodzielnego przygotowania paczuszki lub przekazania darowizny na ten cel. Dary pozostawione pod choinką zostaną przekazane potrzebującym. Akcja trwa do 22 grudnia.  
  • Burmistrz Wadowic zaprasza w przyszłą niedzielę na tradycyjną już Wigilię u Wojtyłów. Początek o godz. 13.00 na rynku wadowickim. Będzie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru  A!Niebo , występ zespołu Pieśni I Tańca Wadowice, przedstawienie pt. Dziadek do orzechów i Wigilia u Wojtyłów przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich.