III Niedziela Adwentu – 17 XII 2023

  • Dziś trzecia  niedziela Adwentu zwana w języku liturgii niedzielą Gaudete radujcie się z powodu bliskości Pana, której wkrótce doświadczymy w celebracji Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten szczególny czas mobilizuje nas do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Pamiętajmy o adwentowej spowiedzi i nie odkładajmy jej na ostatnie dni Adwentu. Tym bardziej, że  Wigilia przypada w tym roku na niedzielę, która jest jednocześnie 4 niedzielą Adwentu. Tego dnia mszy św.  o godz. 18.00  nie będzie, a kościół od godz. 14.oo będzie zamknięty ze względu na niezbędne przygotowania do Pasterki i Bożego Narodzenia. Po południu nie spowiadamy. Pasterka o godz. 24.00. W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia msze św. jak w niedzielę. Tego dnia nie spowiadamy. W dzień  św. Szczepana – 26 grudnia –  porządek mszy św. również jak w niedzielę.
  • Przez całą dzisiejszą niedzielę Pensjonariuszki DPS prowadzonego przez Siostry Nazaretanki, organizują kiermasz świąteczny. Do nabycia:  ozdoby, stroiki i kartki wykonane w ramach terapii zajęciowej dziewcząt. Cały dochód jest przeznaczony na potrzeby DPS-u, szczególnie  na zakup materiałów do terapii.
  • Wczoraj, 16 grudnia, rozpoczęłą się Nowenna do Dzieciątka Jezus, przygotowująca nas na Uroczystość Bożego Narodzenia. Będzie odprawiana po mszach św. roratnich, a w niedzielę –  po mszy św. o godz. 11.00.
  • Zachęcamy wszystkich, do udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę  o godz.6.00.
  • Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas  oraz opłatki wigilijne.
  • W najbliższy poniedziałek – 18 grudnia – msza św. wieczorna o godz. 18.00 animowana muzycznie przez wspólnotę Effatha, a po niej modlitwa uwielbienia i uzdrowienia.
  • Szkoła podstawowa nr 4 w Wadowicach przez cały Adwent organizuje akcję „Pieluszka dla maluszka”.  Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek nowonarodzonych dzieci oraz instytucji, które się nimi opiekują. Przy ołtarzu MB znajduje się choinka z bombkami informującymi o akcji.  Każdy, kto zechce pomóc, zabiera taką bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do samodzielnego przygotowania paczki lub przekazania darowizny na ten cel. Dary pozostawione pod choinką zostaną przekazane potrzebującym. Akcja trwa do 22 grudnia.  
  • Burmistrz Wadowic zaprasza w dzisiaj na tradycyjną już Wigilię u Wojtyłów. Początek o godz. 13.00 na rynku wadowickim. Będzie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru  A!Niebo , występ zespołu Pieśni I Tańca Wadowice, przedstawienie pt. Dziadek do orzechów i Wigilia u Wojtyłów przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich.