II NIEDZIELA ADWENTU – 5 XII 2021

  1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Pamiętajmy o adwentowej spowiedzi świętej.
  2. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy już po raz 22 Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpierajmy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.
  3. Wspólnota   Effatha   zaprasza jutro 6 grudnia na Eucharystię ku czci Ducha Świętego, oraz uwielbienie  w mocy Ducha. Rozpoczynamy o godz. 18.00. Nabożeństwo jest drogą do odkrycia darów i owoców Ducha Świętego we własnym życiu. Jest to również czas, by zawierzyć swe życie Jezusowi.
  4. W środę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym sanktuarium porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus. W tym dniu w Godzinie Łaski od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na Adoracje Najśw. Sakramentu. W jej trakcie zostanie odczytany tekst Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie Roku Świętego Józefa
  5. Zachęcamy wszystkich, do udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę rano o 6.00.
  6. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas, sianko na świąteczny stół oraz opłatki wigilijne.
  7. Jutro wspominamy św. Mikołaja-biskupa. Sławę w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci, a we wtorek 7 grudnia – św. Ambrożego (ok. 340-397), biskupa Mediolanu, duszpasterza, teologa, doktora Kościoła.
  8. Dzisiaj przed kościołem członkowie OSP – Wadowice będą rozprowadzać przy naszym kościele Kalendarze strażackie na 2022 rok. Datki zostaną przeznaczone na działalność statutową jednostki.
  9. Przypominamy, iż zgodnie z rozporządzeniem rządowym, w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa.