III NIEDZIELA ADWENTU – 12 XII 2021

  1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj weselszy, bo nie fioletowy tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty. W naszym sanktuarium jest on sprawowany codziennie od godz. 8.30 do 17.00, a także przed i podczas każdej Mszy św
  2. Wspominamy jutro 40 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego tragicznego czasu.
  3. W wtorek 14 grudnia, w Karmelu obchodzimy uroczystość św. Jana od Krzyża; reformatora naszego Zakonu, jednego z największych misty­ków i teologów duchowości. Msza św. z kazaniem o godzinie 18.00.
  4. We środę rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Chcemy w ten sposób wyprosić sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. Nowenna będzie odprawiana po Mszy św. roratnej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci. Dostaną pierwszego dnia plansze na którą będą mogły wklejać obrazki, które dostaną w poszczególne dni nowenny. Roraty w naszym sanktuarium codziennie o godz. 18.00, a sobotę o godz. 6.00.
  5. 17 grudnia przypadnie 85. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
  6. Można nabyć dziś przed kościołem lub na furcie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas, sianko na świąteczny stół, oraz opłatki wigilijne.
  7. Mieszkanki DPS – sióstr Nazaretanek zapraszają do naszego sanktuarium w następną niedzielę 19 XII na kiermasz świąteczny. Do nabycia będą ozdoby, stroiki i kartki wykonane w ramach terapii zajęciowej dziewcząt. Cały dochód jest przeznaczony na potrzeby DPS-u, szczególnie zakup materiałów do terapii. W czasie kiermaszu s. nazaretanki będą zbierały intencje na Msze św. zbiorowe sprawowane w kaplicy sióstr przez wstawiennictwo s. Franciszki Siedlickiej założycielki sióstr Nazaretanek – orędowniczki w sprawach rodzin.
  8. Jak co roku Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Ziemi Wadowickiej pragną podzielić się Światłem z Groty Narodzenia w Betlejem. Ze względu na obostrzenia epidemiczne Światło zostanie przyniesione 18 grudnia w najbliższą sobotę w dwa miejsca jednocześnie do kościoła pw. Św. Piotra Apostoła w Wadowicach oraz do Klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Wadowicach. osoby pragnące zabrać je do swoich domów prosimy o przyniesienie swoich lampionów/zniczy i odpalenie światła po Mszy Świętej. Betlejemskie Światło Pokoju będzie płonęło do wigilii Świat Bożego Narodzenia.
  9. Przypominamy, iż zgodnie z rozporządzeniem rządowym, w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa.