III NIEDZIELA ADWENTU – 11 XII 2022

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.
 2. Wspominamy we wtorek 13 XII 41 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego tragicznego czasu.
 3. W środę 14 grudnia, w Karmelu obchodzimy uroczystość św. Jana od Krzyża; reformatora naszego Zakonu, jednego z największych misty­ków i teologów duchowości. Msza św. z kazaniem o godzinie 18.00.
 4. W piątek rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Chcemy w ten sposób wyprosić sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. Nowenna będzie odprawiana po Mszy św. roratnej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci. Roraty w naszym sanktuarium codziennie o godz. 18.00, a sobotę o godz. 6.00.
 5. 17 grudnia przypadnie 86. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
 6. Na furcie do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas, sianko na świąteczny stół, oraz opłatki wigilijne.
 7. Dzisiaj przy naszym kościele odbywa się kiermasz ciast, zabawek i ozdób świątecznych dla chorego na SMA Oliwierka.
 8. Burmistrz Wadowic serdecznie zaprasza na doroczną „Wigilię u Wojtyłów”. Na wadowickim rynku w zamian za charytatywne datki będzie można zjeść wigilijny obiad i deser przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich, wysłuchać koncertu kolęd zespołu Meloarte i artystki Marty Bizoń oraz obejrzeć świąteczny spektakl teatralny dla dzieci. Cały dochód z imprezy zostanie także przeznaczony na leczenie Oliwierka Komana chorego na SMA. Zapraszamy w niedzielę za tydzień 18 grudnia od godziny 13.00 na wadowicki rynek.
 9. Szkoła podstawowa nr 4 w Wadowicach przez cały Adwent organizuje akcję „Paczuszka dla maluszka”. Przy ołtarzu MB znajduje się choinka z bombkami informującymi o akcji. Można bombkę wziąć i w zamian przynieść pod choinkę paczuszkę z rzeczami wyszczególnionymi na bombce. Trafią one do DPS-u Nazaretanek w Wadowicach i naszej karmelitańskiej parafii w Kijowie.
 10. Barbarzyńskie bombardowania Ukrainy oprócz problemów energetycznych powodują także głód. Prosimy o pomoc żywnościową (żywność suchą, konserw itp.) dla naszej karmelitańskiej parafii w Kijowie. Potrzebne są też śpiwory i ciepłe koce. Składajmy to wszystko w domu rekolekcyjnym.
 11. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na rozświetlenie choinki pod oknem papieskim 17 XII o godz. 16.00. Potem koncert dziecięcego zespołu z Raby Wyżnej Mała Armia Janosika i odwiedziny św. Mikołaja z prezentami dla najmłodszych.
 12. Za tydzień 19 XII o godz. 18.00 w 3 poniedziałek miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie