III Niedziela W. Postu – 3 III 2024

  • Jutrzejszy poniedziałek – 4 marzec to pierwszy poniedziałek miesiąca. Z tej racji Wspólnota Effatha zaprasza na mszę św. o godz 18.00 i  na modlitwę uwielbienia, w której  chcemy prosić Ducha Św. o Jego dary i aby pomógł nam na nowo przyjąć Jezusa Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela.
  • Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Właściwemu przeżyciu tego czasu służą  nabożeństwa pasyjne odprawianie w naszym sanktuarium w następującym porządku:

– Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.

– Droga krzyżowa – w piątki o godz. 8.30 i o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.

  • Trwa Nowenna przed Uroczystością św. Józefa. W najbliższą środę – 6 marca – uroczystościom  przewodniczyć będą oo. Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej. Można jeszcze składać prośby i podziękowania św. Józefowi, które będą odczytywane przed Mszami św. rano i wieczorem.
  • W przyszłą niedzielę – 10 marca – rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi nasz Współbrat: o. Paweł Urbańczyk. Nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach niedzielnych, w poniedziałek i wtorek w ramach mszy św. o godz. 8.00  18.00.  Temat tegorocznych rekolekcji wielkopostnych brzmi: MOC ODKRYWANA W SŁABOŚCI – CZYLI JAK STAĆ SIĘ MISTRZEM W ODZYSKIWANIU STRACONYCH SZANS.
  • Dzisiaj o  godz. 14.00  odprawiona zostanie msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy. W tym roku przypada 25 rocznica śmierci naszego Współbrata, który żył i pracował w wadowickim klasztorze. Mszy św. przewodniczy    o. Stanisław Fudala, promotor procesu beatyfikacyjnego o. Rudolfa. 
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach informuje, że w dniach: 04.03 – 22. 03 odbędą się zapisy na rok szkolny 2024/25. 6 -latków do oddziału „O” , 7-latków do klasy pierwszej. Rozpoczyna się również rekrutacja do Katolickiej Szkoły Podstawowej im św. Maksymiliana Kolbe w Ponikwi. szkoła prowadzi również bezpłatny oddział przedszkolny. Szczegóły oferty na plakacie przed kościołem i na folderach w kruchcie kościelnej.