IV Niedziela W. Postu – 10 III 2024

  • Dzisiaj przypada czwarta niedziela W. Postu zwana laetare, co oznacza : weselcie się, gdyż niebawem  obchodzić będziemy  Uroczystości Wielkanocne. W tym dniu rozpoczynają się w naszym Sanktuarium rekolekcje wielkopostne, które prowadzi nasz Współbrat z Krakowa, o. Paweł Urbańczyk. Nauki rekolekcyjne w czasie każdej mszy św. niedzielnej. W poniedziałek i wtorek na mszach św. o 8.00 i o godz. 18.00. Motto tegorocznych rekolekcji brzmi: MOC ODKRYWANA W SŁSBOŚCI – CZYLI JAK STAĆ SIĘ MISTRZEM W ODZYSKIWANIU „STRACONYCH SZANS”
  • W najbliższą środę – 13 marca – zapraszamy na dziewiąty czyli ostatni dzień Wielkiej Nowenny przed Uroczystością św. Józefa. Mszy św nowennowej przewodniczyć będą duszpasterze wadowickiej parafii św. Piotra.
  • We wtorek, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca, Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane w następujących godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Kazania odpustowe głosić będzie o. Piotr Hensel OCD, Radny Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, a o  godz. 18.00 Mszy św. przewodniczyć będzie o dr Szczepan Praśkiewicz, relator Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie. Tego dnia przypada również 20 rocznica przyozdobienia cudownego obrazu św. Józefa w wadowickim kościele karmelitów bosych szczególnym wotum – pierścieniem Rybaka Ojca św. Jana Pawła II. Ta uroczystość połączona była z nadaniem naszej świątyni tytułu Sanktuarium św. Józefa. Wspomniana rocznica nadaje tegorocznej Uroczystości szczególną rangę i jest okazją do dziękowania Bogu i  Świętemu  Patronowi , za wybranie tego mielsca i ogrom łask uzyskanych przez wstawiennictwo św. Józefa.  
  • W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogo Krzyżowej w każdy piątek: po mszy św. o 8.00 i o 17.30. W niedziele natomiast o godz. 16.30 bezpośrednio przed nabożeństwem Gorzkich Żali.
  • W przyszłaą niedzielę – 17 marca – przed naszym kościołem będzie miał miejsce dobroczynny kiermasz ciast na rzecz Karolinki Fiałek, która potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Dziewczynka ma od urodzenia  duże trudności z samodzielnym oddychaniem i przyjmowaniem pokarmu.  Wszystkie osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o dostarczenie słodkości na salę w Domu Rekolekcyjnym przy Karmelu w sobotę, 16 marca  od  godz. 11.00 – 13.00.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach informuje, że w dniach 04.03 – 22.03 odbędą się zapisy na rok szkolny 2024/25:  6 – latków do oddziału „O”  i 7 – latków do klasy pierwszej. Rozpoczyna się również rekrutacja uczniów do  Katolickiej Szkoły Podst. im św. Maksymiliana Kolbe w Ponikwi. Szkoła prowadzi również bezpłatny oddział przedszkolny. Szczegóły oferty na plakacie przed kościołem i na folderach w kruchcie kościelnej.
  • Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przed głównym ołtarzem.