III Niedziela Wielkanocna 1 V 2022 r.

 1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
 2. Za tydzień IV Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. W niedzielę tę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby Bogu w Kościele.
 3. Trwa okres wielkanocny. Kto nie przystąpił do Komunii świętej wielkanocnej, może i zgodnie z przykazaniem kościelnym, powinien to jeszcze uczynić. Spowiedź w naszym Sanktuarium codziennie przed i w czasie każdej Mszy św. a także w godzinach 8.30 – 17.00.
 4. Na furcie do nabycia nowy numer „Głosu Karmelu”. Zachęcamy do lektury.
 5. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną
 6. Dziś także przypada Święto Pracy i wspomnienie św. Józefa Robotnika. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 7. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 8. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 9. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 10. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.
 11. 7 maja w I-szą sobotę miesiąca, zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o godz. 17.00. W trakcie czuwania medytacja tajemnicy różańcowej, a następnie procesja ze śpiewaną Litanią Loretańska. Po niej Msza św, a następnie różaniec fatimski, uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zakończenie Apelem Jasnogórskim około godziny 20.00.
 12. Prosimy w dalszym ciągu o żywność i środki czystości dla Ukraińców korzystających z gościnności naszego Domu Rekolekcyjnego.