IV Niedziela Wielkanocna – 8 V 2022 r.

  1. Kościół przeżywa dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Równocześnie ten dzień jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym czasie, kiedy tak wielu młodych ludzi staje przed decyzją wyboru swojej drogi, prośmy Jezusa Dobrego Pasterza o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Ta intencja niech nam także przyświeca w tym tygodniu modlitw o powołania, który dziś rozpoczynamy.
  2. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium codziennie o godz. 17.30.
  3. Zachęcamy do lektury Głosu Karmelu, który jest dostępny na furcie.
  4. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
  5. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 41 rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie w parafii św. Piotra po Mszy Świętej o godz. 10.00, której to Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Damian Muskus i o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
  6. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
  7. Odnowa w Duchu Świętym organizuje w dniu 21 maja (sobota) wyjazd na ogólnopolski zjazd Odnowy w Częstochowie. Program i szczegóły na plakatach przed wejściem do kościoła. Koszt przejazdu 50 zł. Zapisy na furcie do 19 maja. Ilość miejsc ograniczona!!! „.
  8. Zapraszamy jutro 9 V 2022 godz. 18.00 na  Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Prowadzi O dr. Bogdan Kocańda.