V Niedziela W. Postu – 17 III 2024

  • Dzisiaj świętujemy V niedzielę Wielkiego Postu, która przybliża nas do celebracji Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza Triduum paschalnego. Od dzisiaj krzyże w naszych kościołach będą zasłonięte, aby zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana i przyjąć tajemnicę zbawienia w Krzyżu Chrystusa, gdy zostanie na nowo odsłonięty podczas liturgii Wielkiego Piątku.
  • W poniedziałek, 18 marca, zapraszamy na mszę św. z modlitwą uzdrowienia o godz. 18.00.
  • We wtorek, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca, Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane w następujących godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Kazania odpustowe głosić będzie o. Piotr Hensel OCD, Radny Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, a o  godz. 18.00  mszy św. przewodniczyć będzie o dr Szczepan Praśkiewicz, relator Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie. Tego dnia przypada również 20 rocznica przyozdobienia cudownego obrazu św. Józefa szczególnym wotum – pierścieniem Rybaka Ojca św. Jana Pawła II. Ta uroczystość połączona była z nadaniem naszej świątyni tytułu Sanktuarium św. Józefa. Wspomniana rocznica nadaje tegorocznej Uroczystości szczególną rangę i jest okazją do dziękowania Bogu i  Świętemu  Patronowi , za wybranie tego miejsca i za niezliczone łaski  udzielone wiernym przez wstawiennictwo św. Józefa. 
  • Przez całą dzisiejszą niedzielę przed naszym kościołem odbywa się dobroczynny kiermasz ciast na rzecz Karolinki Fiałek, która potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Dziewczynka ma od urodzenia  duże trudności z samodzielnym oddychaniem i przyjmowaniem pokarmu. Uzyskane datki będą przeznaczone na rehabilitację i kosztowną dietę dla chorego dziecka.
  • W najbliższy piątek – 22 marca – zapraszamy do wyruszenia na jedną z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpoczynamy Mszą św. w naszym kościele o godz.18.00, podczas której poświęcone zostaną krzyże pątników. Można wybrać następujące trasy: do Kalwarii, do Rychwałdu, na Groń Jana Pawła II lub dookoła Wadowic. Wybór tras, rejestracja i aplikacja na stronie internetowej: WWW.edk.org.
  • Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, która wprowadza nas w okres Wielkiego Tygodnia. Przed naszym sanktuarium będzie można nabyć ozdoby wielkanocne i palmy, które poświęcimy w kościele. Ozdoby wykonają pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej, który prowadzą Siostry Nazaratanki w Wadowicach. Tego dnia można uczestniczyć w wadowickiej drodze krzyżowej, która rozpocznie się o godz. 19.00 przed Bazyliką, po mszy św. wieczornej.
  • Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przed głównym ołtarzem.