VI Niedziela Wielkanocna – 22 V 2022 r.

 1. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w codziennie o godz. 17.30
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw, które tym razem poświęcone są prośbie o dobre urodzaje i modlitwie za kraje głodujące. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nam je dał i by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.
 3. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele darów Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństw majowych.
 4. W przyszłą niedzielę, 29 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika Głos Karmelu, który jest dostępny na furcie klasztornej.
 6. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 7. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Módlmy się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 8. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 9. Jutro w poniedziałek 23 V w Wadowickim Centrum Kultury o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie na temat wymiany pieców i kotłów centralnego ogrzewania oraz możliwości uzyskania dopłat na pompy ciepła. Wstęp wolny.
 10. Arcybiskup Metropolita Krakowski – Marek Jędraszewski zaprasza 6 czerwca br. pod Wielką Krokiew do Zakopanego, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się Eucharystia z udziałem Konferencji Episkopatu Polski.
 11. W najbliższą sobotę 28 V spotkanie Świeckiego Zakonu. Msza św. o godz. 10.30, potem adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie. Zapraszamy.