VI Niedziela Zwykła – 11 luty 2024

  • Na dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes, dlatego obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako światowy Dzień Chorego. Pochylamy się nad tajemnicą ludzkiego cierpienia w świetle Chrystusowego  Krzyża i Jego Zmartwychwstania. Sakramentu Chorych udzielamy po Mszy św. o godz. 8,00 I o 18.00. Potrzebującym nie odmówimy tego sakramentu w dniu dzisiejszym po żadnej mszy św.
  • Od 11 do 17 lutego  obchodzimy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny Tydzień będzie przeżywany pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. Autorem tych słów jest  bł. Kard. Stefan Wyszyński. Tradycyjnie obchodzi się go w ostatnie dni karnawału i u progu Wielkiego Postu. Wydarzenie nawiązuje do tradycji wynagradzania za grzechy pijaństwa. To także czas modlitwy za osoby borykające z uzależnieniem od alkoholu, osoby trzeźwiejące i dobrowolnie podejmujące abstynencję.
  • W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się okres liturgiczny Wielkiego Postu.  Msze Święte według porządku powszedniego. Na znak rozpoczęcia okresu nawrócenia i pokuty na każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: co do ilości i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post obowiązuje od 18 do 60 roku życia.
  • W ten dzień przypada także piąty dzień dziewięciośrodowej Nowenny przed uroczystością św. Józefa. W tym dniu uroczystościom o godzinie 8.00 i 18.00 będą przewodniczyć Księża Pallotyni z Kopca. Przed Mszą Świętą poranną i wieczorną, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15, będą odczytywane prośby i podziękowania do św. Józefa, a po południu odśpiewane Godzinki ku czci św. Patrona.
  • Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą również nabożeństwa:

– Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.

– Droga krzyżowa – w piątki o godz. 8.30 i o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.