V Niedziela Zwykła – 4 luty 2024

  • W naszym Sanktuarium trwa Wielka Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego.  Zachęcamy do uczestniczenia w mszach św. nowennowych w każdą środę o godz. 8.00 i 18.00.Zachęcamy również do pisania na kartkach próśb i i podziękowań do świętego Józefa, które będziemy odczytywać przed każdą Mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15. W najbliższą środę, w czwarty dzień Nowenny,  mszy św. o godz. 8.00  przewodniczyć będzie ks. Stanisław Pitek,  proboszcz  parafii Nawiedzenie NMP  w Tłuczani, a o godz. 18.00            ks. Ireneusz Chmielowski, proboszcz parafii św. Izydora w Jaroszowicach.
  • W najbliższy poniedziałek – 5 lutego – zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Św. wraz z modlitwą uwielbienia i animacją muzyczną prowadzoną przez Diakonię Muzyczną Wspólnoty Effatha.
  • W następną niedzielę, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. W szczególny sposób polecajmy tego dnia  w modlitwie chorych i cierpiących.  Sakrament namaszczenia chorych w naszym kościele  po mszachśw. o godz. 8.00  i o godz. 18.00.
  • Zwracamy waszą uwagę na ciekawą inicjatywę dla małżeństw i dla przygotowujących sie do sakramentu małżeństwa:  FORUM  DLA  RODZINY, organizowane w dniach od 6 do 9 lutego w  parafii św. Macieja w Andrychowie. W programie m. in. konferencje: Jak budować szczęliwe małzeństwo, Racje czy relacje, Komunikacja w małzeństwie – komunikacja z dziećmi. Wśród zaproszonych gości  m. in.dr. Jacek Pulikowski. Sczegółowy program  znajduje się na plakacie przed kościołem.
  • Prosimy, aby na placu przed sanktuarium nie parkować samochodów. Osoby mające trudności z poruszaniem się  i osoby w podeszłym wieku można podwieźć do samego wejścia , ale pojazdy  prosimy zostawiać na parkingu dolnym lub górnym. To samo dotyczy drogi pożarowej wzdłuż kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.