X Niedziela Zwykła – 9 VI 2024

  • Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30
  • W dniach od 9 do 14 czerwca przeprowadzone będą misje parafialne w Bazylice Ofiarowania NMP  przygotowujące wspólnotę parafialną na obchody 25- lecia koronacji cudownego obrazu MB Nieustającej Pomocy w wadowickiej Bazylice, której dokonał św. Jan Paweł II w 1999 r. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w przygotowaniach, jak i w samej Uroczystości Jubileuszowej – 16 czerwca. Uroczysta Msza Św.  pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego z udziałem chóru „Wadowice”.
  • W środę, 12 czerwca, o godz. 18.00 odprawi w naszym Sanktuarium  swoją mszę św. prymicyjną ks. Michał Grzesiak, który swoją praktykę duszpasterską odbywał w Bazylice Ofiarowania NMP, w naszej wspólnocie parafialnej.
  • Świecki Zakon Karmelitański organizuje wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie w terminie z 21  na 22 sierpnia. Wyjazd autokarem w środę 21, o godz. 16.00 z dolnego parkingu. Koszt – 50 zł. Wpłata przy zapisie na furcie klasztornej.
  • W imieniu Świeckiego Zakonu Karmelitów  i Diakonii Przyjaciół Kunegundy Siwiec zapraszamy  na XXV Pielgrzymkę do Stryszawy – Siwcówki. Spotkanie z osobą i przesłaniem życia oraz pism świątobliwej świeckiej karmelitanki –  29 czerwca . Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie przed wejściem do naszego kościoła.
  • Nasz współbrat Marian Zawada wydał w wydawnictwie ”Biały Kruk” książkę pt. „Polacy wierni i dzielni”. Przedstawia świetność Rzeczpospolitej i najpiękniejsze karty naszej historii. Ukazuje, jak rozumieć naszą historię i patrzeć na nią z wiarą, oraz dlaczego od trzech wieków największe potęgi świata chcą mieć wpływ na to, co się w Polsce dzieje.  Tłumaczy na czym polega tajemnicze posłannictwo Polaków. Bardzo dobra lektura na czas konfrontacji z tym, co się dzieje w Unii, oraz cywilizacją śmierci. Książka zawiera blisko 180 ilustracji, głównie Adama Bujaka. Książka do nabycia na portierni domu pielgrzymkowego.