XI Niedziela Zwykła – 16 VI 2024

  • Dzisiaj w wadowickiej Bazylice obchodzimy uroczystość jubileuszową –  25 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której w 1999 r. dokonał św. Jan Paweł II, podczas pielgrzymki do Ojczyzny. Uroczysta Msza św. pod  przewodnictwem Abp. Marka Jędraszewskiego o godz. 12.00.
  • 17 czerwca przypada trzeci poniedziałek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, której przewodniczy o. Pacyfik Iwaszko. Po Eucharystii adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa uwielbienia i uzdrowienia.
  • Zapraszamy na coroczne spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Czernej, które będzie miało miejsce w sobotę, 20 lipca. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej na wspomniane uroczystości. Wyjazd o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Zapisy przy furcie klasztornej.
  • Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najśw. Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30
  • W imieniu Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego i dyrektora IPN zapraszamy na uroczystości pogrzebowe śp. Mariana Misiaka (partyzanta Batalionów Chłopskich i Armii Polskiej w Kraju), 18 czerwca w Wadowicach. Msza św. w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Wojska Polskiego o godz. 11.00, a o godz. 12.00 uroczystości pogrzebowe w Panteonie Żołnierzy Niezłomnych na cmentarzu komunalnym.