X Tydzień Zwykły – 11.06.2023

  • Dzisiaj przy naszym Sanktuarium po o Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy zgodnie z dawna tradycją. Z racji procesji  Msza Święta z godz. 12.30 rozpocznie się około godz. 12.45.
  • W piątek, 16 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość znosi obowiązek wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
  •  Na sobotę, 17 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy Tę, która jest wzorem miłości do Boga i ludzi.
  • Za tydzień przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na przygotowanie i przeprowadzenie Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej. Spotkanie dla młodych będzie miało miejsce w dniach od 27 do 30 lipca tego roku. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stoisku.
  • Już dzisiaj informujemy, że organizujemy wyjazd na 25 jubileuszowe Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Generał naszego Zakonu. O szczegółach dotyczących wyjazdu poinformujemy za tydzień.
  • W niedzielę 2 lipca o godz. 14.00 zapraszamy wszystkich czcicieli i przyjaciół Sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy na Mszę św.  o beatyfikację naszego Współbrata z okazji kolejnej rocznicy Jego święceń kapłańskich.
  •  Dzisiaj w naszej parafii Ofiarowania NMP świętujemy uroczystość    odpustową ku czci MB Nieustającej Pomocy. Wspomniana Uroczystość rozpoczyna czas Jubileuszu przed 25 rocznicą koronacji Cudownego Obrazu przez św. Jana Pawła II. Dzisiaj także rozpoczyna się peregrynacja kopii obrazu MB Nieustającej Pomocy, w którym Maryja pragnie nawiedzać nasze domy. Zadbajmy, aby Matka Boża odwiedziła wszystkie rodziny i domostwa naszej parafii.