XIII Niedziela Zwykła – 30 VI 2024

  • Przed naszym Sanktuarium  przeprowadzamy kiermasz książek i dewocjonaliów,  króry  organizuje Karmelitański Ośrodek Powołaniowy . Całkowity dochód przeznaczony jest na przygotowanie Dni Młodych w Czernej, w dniach od 25 do 28 lipca tego roku. Przez cały dzień kazania głosi o. Marcin Fizia, dyrektor Ośrodka Powołaniowego, wspierany przez naszego neoprezbitera o. Sylwestra Rzepeckiego, który o godz. 11.00 oprawi mszę św. prymicyjną.
  • W poniedziałek, 1 lipca, zapraszamy na mszę św. wotywną o Duchu Św. Po mszy św. modlitwa uwielbienia i modlitwa wstawiennicza.
  • W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę zapraszamy na na nabożeństwo, które rozpocznie się o godz. 17.00  modlitwą różańcową i medytacją jednej z tajemnic Różańca św. Następnie msza św. , adoracja  Najśw. Sakramentu i Apei Jasnogórski – ok. godz. 20.00
  • W najbliższą niedzielę, 7 lipca, rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością MB Szkaplerznej. Przez 9 kolejnych dni msze św. o godz. 18.00  poprzedzone śpiewem Godzinek Szkaplerznych, o godz. 17.30. Codziennie będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. W samą Uroczystość MB Szkaplerznej – 16 lipca – suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczyć będą oo. Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • Również 7 lipca zapraszamy na mszę św.  w 80 rocz. święceń kapłańskich Sługi Bożego, o. Rudolfa Warzechy, o godz. 14.00. Mszę sw. odprawi o. Stanisław Fudala, postulator procesu beatyfikacyjnego naszego Współbrata z Bachowic. Po Mszy św. zapraszamy na agapę.  
  • Zapraszamy na coroczne spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Czernej, które będzie miało miejsce w sobotę, 20 lipca. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem do Sanktuarium MB Szkaplerznej na wspomniane uroczystości. Wyjazd o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Zapisy przy furcie klasztornej. Koszt – 35 zł.
  • W dniach 14-19 lipca zapraszamy na 38 Pieszą Pielkgrzymkę z Wadowic na Jasną Górę. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.
  • W dniach 5 – 12 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa z wadowickiego Karmelu do Medjugorja. Zainteresowani mogą zgłaszać się na furtę klasztorną, aby otrzymać bliższe informacje I dokładny program pielgrzymki.