XIV Niedziela Zwykła – 7 VII 2024

  • W dzisiejszą niedzielę, 7 lipca, rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością MB Szkaplerznej. Przez 9 kolejnych dni msze św. o godz. 18.00  poprzedzone śpiewem Godzinek Szkaplerznych, o godz. 17.30. W niedzelę natomiast Msza św. z nagożeństwem Nowenny o godz. 11.00. Codziennie będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. W samą Uroczystość MB Szkaplerznej – 16 lipca – suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczyć będą oo. Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej. W Uroczysto9ść odpustową msze św. jak w niedzielę, ale bez Eucharystii o  12.30.
  • Również dzisiaj zapraszamy na mszę św.  w 80 rocz. święceń kapłańskich Sługi Bożego, o. Rudolfa Warzechy, o godz. 14.00. Mszę sw. odprawi o. Stanisław Fudala, postulator procesu beatyfikacyjnego naszego Współbrata z Bachowic. Po Mszy św. zapraszamy na agapę. 
  • Zapraszamy na coroczne spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Czernej, które będzie miało miejsce w sobotę, 20 lipca. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem do Sanktuarium MB Szkaplerznej na wspomniane uroczystości. Wyjazd o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Zapisy przy furcie klasztornej. Koszt – 35 zł.
  • W Świecki Zakon Karmelitański organizuje kiermasz, z którego dochód  zostanie przeznaczony proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec. Kiermasz odbędzie się w niedzielę, 14 lipca oraz 16 lipca, w Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel.
  • W dniach 5 – 12 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa z wadowickiego Karmelu do Medjugorja. Zainteresowani mogą zgłaszać się na furtę klasztorną, aby otrzymać bliższe informacje i dokładny program pielgrzymki.