XV Niedziela Zwykła – 10 VII 2022 r.

  1. Trwa nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwami kolejnego dnia nowenny dzisiaj o godz. 11.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. W dni powszednie zapraszamy pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną na Godzinki szkaplerzne. Codziennie będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Niech nas gromadzi przy naszej Matce wspólna modlitwa wdzięczności i ufności.
  2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj”.
  3. W sobotę 16 VII Uroczystość MB z Góry Karmel. Msze św. w naszym sanktuarium wg porządku niedzielnego, oprócz Mszy św. o godz. 12.30, której nie będzie. Suma odpustowa o godz. 11.00. Po niej procesja na przyklasztornym parku. Prosimy panów i panie do feretronów, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatków. Po każdej mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza św.
  1. W sobotę 23 lipca 2022 r. organizujemy wyjazd do sanktuarium MB do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autokarem o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy na furcie. Serdecznie zapraszamy.
  2. Organizujemy 9 VIII także wyjazd do Oświęcimia na Mszę św. i czuwanie w rocznice śmierci św. Edyty Stein. Wyjazd 13.50. Koszt 25 zł. Zapisy na furcie.
  3. W dniach 14-19 VII odbędzie się 36 Wadowicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizatorzy serdecznie zapraszają na te niezwykłe rekolekcje w drodze. Informacje i zapisy na stronie www.wadowicejp2.pl.oraz profilu Facebooka.
  4. W przyszłą niedzielę 17 VII 2022 r. na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać diamentowe jubileusze naszych współbraci – 60 lat święceń kapłańskich o. Klaudiusza i jubileusz 60 lat życia zakonnego o. Cypriana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych jubilatów.
  5. Bazylika ONMP i Wadowickie Centrum Kultury zapraszają na Wadowickie Koncerty Organowe. Koncerty rozpoczynają się o godz. 17.00.
  6. W dzisiejszą niedzielę, a także w dniach 16 i 17 lipca na placu przed klasztorem wspólnota Świeckiego Zakonu organizuje KIERMASZ, z którego dochód zostanie przeznaczony na proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec. Zapraszamy i prosimy o wsparcie finansowe, gdyż koszty procesu przekraczają możliwości wspólnoty świeckiego Zakonu.
  7. Prosimy o dalsze wsparcie dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Wadowice, których wspiera nasz Dom Rekolekcyjny. Prosimy przede wszystkim o artykuły żywnościowe.