XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 VII 2022

  1. Dziękujemy za liczny udział w nowennie i uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
  2. W przyszłą niedzielę, w święto św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. odbędzie się na parkingu tak dolnym jak i górnym błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
  3. W tym tygodniu patronują nam: w piątek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów; w sobotę 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy; w niedzielę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.
  4. W najbliższą sobotę 23 lipca 2022 r. organizujemy wyjazd do sanktuarium MB do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autokarem o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy na furcie. Serdecznie zapraszamy.
  5. Organizujemy 9 VIII także wyjazd do Oświęcimia na Mszę św. i czuwanie w rocznice śmierci św. Edyty Stein. Wyjazd 13.50. Koszt 25 zł. Zapisy na furcie.
  6. W dzisiejszą niedzielę na placu przed klasztorem wspólnota Świeckiego Zakonu organizuje KIERMASZ, z którego dochód zostanie przeznaczony na proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec. Zapraszamy i prosimy o wsparcie finansowe, gdyż koszty procesu przekraczają możliwości wspólnoty świeckiego Zakonu.
  7. Prosimy o dalsze wsparcie dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Wadowice, których wspiera nasz Dom Rekolekcyjny. Prosimy przede wszystkim o artykuły żywnościowe.
  8. Świecki Karmel organizuje także wyjazd na nocne czuwanie w Częstochowie z 21/22 sierpnia. Wyjazd 21 sierpnia o godz. 16.00 z dolnego parkingu. Koszt 45 zł. Zapisy na furcie.