XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 VII 2022

  1. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Sierpień to miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej i historycznej. Łączmy się z tymi którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki w int. naszej Ojczyzny. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Kościół wzywa, by w tym miesiącu ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję jako wynagradzanie za grzechy pijaństwa i wyproszenie łaski nawrócenia dla żyjących w nałogach
  2. Wspominamy jutro rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.
  3. We czwartek 4 sierpnia wspominamy św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.
  4. W sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół przypomina nam wydarzenie na górze Tabor, gdzie Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów.
  5. 6 sierpnia w  I-szą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczynamy o godzinie 17.00 medytacją tajemnicy różańca, następnie różaniec fatimski z procesją po parku przyklasztornym. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim około godz. 20.00. W trakcie czuwania błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem uczestników czuwania.
  6. Organizujemy 9 VIII wyjazd do Oświęcimia na Mszę św. i czuwanie w rocznice śmierci św. Edyty Stein. Wyjazd 13.50. Koszt 25 zł. Zapisy na furcie.
  7. Prosimy o dalsze wsparcie dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Wadowice, których wspiera nasz Dom Rekolekcyjny. Prosimy przede wszystkim o artykuły żywnościowe.
  8. Świecki Karmel organizuje także wyjazd na nocne czuwanie w Częstochowie z 21/22 sierpnia. Wyjazd 21 sierpnia o godz. 16.00 z dolnego parkingu. Koszt 45 zł. Zapisy na furcie.