XX Niedziela Zwykła – 20 VIII 2023

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 VIII 2023

Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach

* W piątek, 25 sierpnia  obchodzimy wspomnienie św. s. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego, karmelitanki bosej, znanej jako Mała Arabka. Była wielką propagatorką nabożeństwa do Ducha Św. Jest ona także patronką  wspólnoty Effatha, działającej przy naszym Sanktuarium . Z tej racji  wspólnota Effatha  zaprasza tego dnia do świętowania i modlitwy.  Rozpoczynamy o godz. 17.30  koronką wyrzeczenia się zła i napełnienia Duchem Świętym. O godz. 18.00 celebracja Mszy św. w intencji wszystkich osób, które przez cały rok modliły się wraz z wspólnotą na Mszach Świętych wotywnych o Duchu Świętym. Po Mszy św. nabożeństwo do Ducha Świętego za wstawiennictwem s. Miriam,  oraz modlitwa wstawiennicza. Nabożeństwo zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

*W sobotę, 26 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni.

*W najbliższą niedzielę 27 sierpnia po wszystkich mszach św. będzie miał miejsce kiermasz połączony z kwestą na rzecz 9-cio letniej Leny, z Suchej Beskidzkiej, która urodziła się z wadą podudzi i stóp. Po skutecznym przeprowadzeniu 3 etapowej operacji w USA, dziewczynce nie grozi  już amputacja kończyn. Zostaje do przeprowadzenia jeszcze jeden zabieg chirurgiczny, który umożliwi dziecku samodzielne poruszanie się. Kiermasz przeprowadzą rodzice Lenki wraz. Będzie im towarzyszyć także ich córka.

*Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wspólnie z sołtysem Choczni Mariuszem Jakubasem zapraszają wszystkich mieszkańców na Dożynki Gminne w Choczni 27 sierpnia br., które rozpoczną się Mszą Świętą Polową na placu przy Remizie OSP w Choczni o godzinie 14.00. Nie zabraknie występów artystycznych w wykonaniu dzieci i zespołów ludowych, będą animacje dla dzieci, zabawy i konkursy z nagrodami, degustacje potraw regionalnych, wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego, a o godz. 19.00 koncert lubianego zespołu KRYWAŃ.