XIX Niedziela Zwykła – 13 VIII 2023

  • Pojutrze (we wtorek, 15 sierpnia)będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgia tego dnia   przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem, a naszą Ojczyzną jest wspólnota z Bogiem i świetymi w niebie.   Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw i pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  • 15 sierpnia przypada także 103 rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii Rzeczypospolitej i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu, wypraszając dar pokoju dla Ukrainy, naszej Ojczyzny i całego świata.
  • Organizujemy wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie dla noszących szkaplerz karmelitański. Wyjazd w poniedziałek – 21 sierpnia o godz. 16.00 z dolnego parkingu. Zapisy na furcie klasztornej. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu wynosi 45 zl.
  • Przypominamy, że w każdy piątek w naszym sanktuaryjnym kościele ma miejsce adoracja eucharystyczna od godz. 15.00 do wieczornej mszy sw. O 15.00 odmawiamy Koronkę do Milosierdzia Bożego. Czas ten stwarza  dobrą okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.